duminică, 17 februarie 2013

Festivalul Olimpic al Tineretului European Brașov 2013





Pentru prima dată, România este gazda unei competiții olimpice. TVR-ul este partenerul media ce va transmite competiția Festivalul Olimpic al Tineretului European, ajunsă la ce-a de-a 11 ediție de iarnă. Festivalul Olimpic al Tineretului European se aseamănă cu Jocurile Olimpice prin prisma faptului că sunt sub tutela Comitetului International Olimpic. Vor participa aproximativ 1000 de concurenți din 45 țări.

Iată, mai jos, programul complet al FOTE 2013:


Schi alpin – Poiana Braşov – Pârtia Subteleferic

Program competiţii:
18 februarie– 09:00-09:30 Recepţie Giant Slalom
  -10:00-11:30 Giant Slalom, Prima rundă, feminin
-13:30-15:00 Giant Slalom, A doua rundă, feminin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
19 februarie – 09:00-09:30 Recepţie Giant Slalom
-10:00-11:30 Giant Slalom, Prima rundă, masculin
-13:30-15:00 Giant Slalom, A doua rundă, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
20 februarie – 10:00-11:30 Slalom, Prima rundă, feminin
-13:30-15:00 Slalom, A doua rundă, feminin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 10:00-11:30 Slalom, Prima rundă, masculin
-13:30-15:00 Slalom, A doua rundă, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 08:00-16:30 Mixed Parallel Slalom Team Event

Schi fond – Predeal – Valea Râşnoavei
Program competiţii:
18 februarie – 10:00-11:30 7,5 km Free Technique, feminin
-11:30-13:00 10 km Free Technique, masculin
- 19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
19 februarie- 10:00-11:30 5 km Classic Technique, feminin
-11:30-13:00 7,5 km Classic Technique, masculin
- 19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 10:00-11:30 Sprint Qual Free Technique, feminin şi masculin
-12:30-14:30 Sprint Fianls Free Technique, feminin şi masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 10:00-12:00 Mixed relay
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

Biatlon – Cheile Grădiştei
Program competiţii:
19 februarie – 09:00-10:00 Zeroing, feminin
-10:00-11:30 Individual 10 km, feminin
-12:00-13:00 Zeroing, masculin
-13:00-14:30 Individual 12,5 km, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 9:00-10:00 Zeroing, feminin
-10:00-11:30 Sprint 6 km, feminin
-12:00-13:00 Zeroing, masculin
-13:00-14:30 Sprint 7,5km, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 09:00-10:00 Zeroing
-10:00-12:00 Mixed relaz 2×6 km + 2×7,5 km
-19:30-20:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

Sărituri cu schiurile – Râşnov – Valea Cărbunarii
Program competiţii:
18 februarie – 11:30-14:00 Individual HS 100, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
19 februarie – 11:00-13:30 Individual HS 71, feminin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
20 februarie – 10:30-12:30 Competiţie pe echipe HS 100, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 11:30-14:00 Competiţie pe echipe HS 71, feminin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 11:30-14:00 Competiţie pe echipe mixte HS 71
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

Snowboard – Predeal – Clăbucet Sosire
Program competiţii:
19 februarie – 09:00-15:30 Comptetiţia Snowborad Cross, feminin şi masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 09:00-15:30 Competiţia Parallel Giant Slalom, feminin şi masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

Hochei pe gheaţă – Braşov – Patinoarul „Olimpic” Braşov;
Program competiţii:
18 februarie – 16:00-18:30 Meci Rusia – Suedia
-20:00-22:00 Meci Finlanda – Cehia
19 februarie – 16:00-18:30 Meci Suedia – Letonia
-20:00-22:00 Meci România-Finlanda
20 februarie – 16:00-18:30 Meci Letonia – Rusia
-20:00-22:00 Meci Cehia – România
21 februarie – 09:00-09:30 Grupa A3
-10:00-10:30 Grupa B3
-11:00-11:30 Grupa A2
-12:00-12:30 Grupa B2
-13:00-14:00 Grupa A1
-14:30-15:30 Grupa B1
-16:00-18:30 Al V-lea Meci Grupa A3 – Grupa B3
-20:00-22:00 Meci pentru medalia de bronz Grupa A2 – Grupa B2
22 februarie -09:00-09:30- Grupa A1
-10:00-10:30 Grupa B1
-14:30-17:00 Finala
17:00-18:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

Patinaj artistic – Poiana Braşov – Patinoar
Program competiţii:
20 februarie -14:00-17:30 Program scurt, feminin
-18:00-20:30 Program scurt, masculine
21 februarie – 12:30-17:00 Program liber, feminine
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie -12:00-15:00 Program liber, masculin
-19:00-19:30 Ceremonia de acordare a medaliilor

Patinaj viteză – Poiana Braşov – Patinoar
Program competiţii:
17 februarie – 10:00-14:00 1500 m feminin şi masculin
18 februarie – 10:00-15:00 500 m Ştafetă mixtă feminin şi masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor (1500m + 500m)
19 februarie – 10:00-15:00 1000 m Ştafetă mixtă feminin şi masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

0 comentarii :

Trimiteți un comentariu

 
© 2014 Badita.com. Politica de securitate Google